ROZWIĄZANIA ISOBUS

Logo Isobus

Monosem posiada rozwiązania ISOBUS oferujące użytkownikowi funkcje począwszy od kontroli wysiewu aż po zmienne dawkowanie lub automatyczne wyłączanie napędu sekcji wysiewających z wykorzystaniem sygnału satelitarnego GPS. Firma Monosem otrzymała certyfikację Fundacji Elektroniki Przemysłu Rolniczego (Agricultural Industry Electronics Foundation (AEF)dla modułów kontrolnych Isobus siewników elektrycznych (S8000E) i podsiewaczy czołowych (F800E). Certyfikat ten gwarantuje maksymalną kompatybilność między ciągnikiem z instalacją ISOBUS a maszynami Monosem. To dlatego nasze siewniki posiadają certyfikaty UT (Universal Terminal), TC-BAS (Basic Task Controller), TC-SC (Task Controller z Section Control) i TC-GEO (Georeferenced Data Task Controller).

TERMINAL UNIWERSALNY
TC-BAS KONTROLER ZADAŃ PODSTAWOWYCH
TC-SC KONTROLER ZADAŃ Z OBSŁUGĄ SEKCJI (SECTION CONTROL)
TC-GEO KONTROLER ZADAŃ Z OBSŁUGĄ DANYCH GEOREFERENCYJNYCH
TERMINAL UNIWERSALNY

TERMINAL UNIWERSALNY

Terminal to interfejs umożliwiający użytkownikowi sterowanie siewnikiem. Jest on podłączony do modułu sterującego (ECU) przewodem ze standardowym 9-stykowym złączem. Użytkownik może korzystać z jednego z oferowanych przez Monosem terminali ISOBUS (TOUCH Mini, TOUCH lub TOUCH Pro) albo z innego terminala ISOBUS w ciągniku, jeśli jest kompatybilny.

TC-BAS KONTROLER ZADAŃ PODSTAWOWYCH

TC-BAS KONTROLER ZADAŃ PODSTAWOWYCH

Funkcja TC-BAS pozwala użytkownikowi na automatyczne i ciągłe rejestrowanie wszystkich informacji związanych z wykonywaną pracą.

TC-SC KONTROLER ZADAŃ Z OBSŁUGĄ SEKCJI (SECTION CONTROL)

TC-SC KONTROLER ZADAŃ Z OBSŁUGĄ SEKCJI (SECTION CONTROL)

Kontroler zadań (TC-SC) - Section Control to system umożliwiający automatyczne zarządzanie włączaniem i wyłączaniem sekcji, zgodnie z pozycją GPS i pożądanym stopniem nakładania się. Ten system umożliwia uzyskanie oszczędności na materiale siewny dzięki unikaniu niepotrzebnych nakładających się przejazdów (wymaga anteny GPS i aktywacji licencji). Lista kompatybilnych terminali: TOUCH - TOUCH Mini - TOUCH Pro - Inne terminale ISOBUS z funkcją TC-SC (prosimy o konsultację). Obsługa sekcji z wykorzystaniem sygnału GPS jest również kompatybilna z siewnikami będącymi w użyciu.

TC-GEO KONTROLER ZADAŃ Z OBSŁUGĄ DANYCH GEOREFERENCYJNYCH

TC-GEO KONTROLER ZADAŃ Z OBSŁUGĄ DANYCH GEOREFERENCYJNYCH

Dzięki funkcji TC-GEO zintegrowanej z siewnikami z napędem elektrycznym (S8000E) obsada wysiewu może być automatycznie zmieniana w zależności od pozycji siewnika na polu. Daje to możliwość automatycznego sterowania obsadą zgodnie z mapą aplikacyjną a przez to dostosowanie tej obsady do potencjału pola.

Précédent
Suivant

TERMINALE ISOBUS

Aby zawsze oferować większy komfort podczas siewu, Monosem sprawia, że ​​nowe technologie są dostępne dla wszystkich. Dzięki ISOBUS fixux użytkownik korzysta w szczególności z zarządzania odcięciami plaży przez GPS, co zapewnia jeszcze większą precyzję w pracy.

Terminal TOUCH
Terminal TOUCH Mini
Terminal TOUCH Pro
Terminal TOUCH

Terminal TOUCH

• Kolorowy ekran obsługiwany dotykowo, o przekątnej 12''
• Terminal ISOBUS (zgodny z normą ISO 11783)
• Port USB
•Jednoczesne wyświetlane wielu ekranów roboczych
• Kamera (opcja)
• Dla modułów Isobus ECU S7000C-12, S7000H-12, S8000E-24 i F800E
• Rozmiary (Szer. x Wys. x Gł.) : 345 x 254 x 87 mm

Terminal TOUCH Mini

Terminal TOUCH Mini

• Kolorowy ekran obsługiwany dotykowo, o przekątnej 8''
• Terminal ISOBUS (zgodny z normą ISO 11783)
• Port USB
• Prosta i intuicyjna nawigacja między różnymi ekranami roboczymi
• Kamera (opcja)
• Dla modułów Isobus ECU S7000C-12, S7000H-12, S8000E-24 etF800E
• Rozmiary (Szer. x Wys. x Gł.) : 244 x 186 x 67 mm

Terminal TOUCH Pro

Terminal TOUCH Pro

• Kolorowy ekran obsługiwany dotykowo, o przekątnej 10''
• Terminal ISOBUS (zgodny z normą ISO 11783)
• Zmienne dawkowanie
• Ports USB
• Wifi
• Jednoczesne wyświetlane wielu ekranów roboczych
• Kamera (opcja)
• Dla modułów Isobus ECUS8000E-24 i F800E
• Rozmiary (Szer. x Wys. x Gł.) : 268 x 212 x 55 mm
• Prosta i intuicyjna nawigacja między różnymi ekranami roboczymi
• Terminal TOUCH Pro jest kompatybilny wyłącznie z antenami John Deere SF 3000 i SF 6000

Précédent
Suivant

SYSTEMY PODŁĄCZEŃ

Aby zapewnić komunikację terminala ISOBUS z siewnikiem ISOBUS, w ciągniku musi być zainstalowana tylna wiązka ISOBUS, nr kat. 10230352. Możliwe jest podłączenie anteny GPS do terminala ISOBUS w celu korzystania z funkcji TC-SC (Section-Control: obsługa rozłączania napędu sekcji z wykorzystaniem sygnału GPS) i TC-GEO (zmienne dawkowanie według mapy aplikacyjnej).

Aby zapewnić komunikację terminala ISOBUS z siewnikiem ISOBUS, w ciągniku musi być zainstalowana wiązka ISOBUS InCab, nr kat. 10239036. Możliwe jest podłączenie anteny GPS do terminala ISOBUS w celu korzystania z funkcji TC-SC (Section-Control: obsługa rozłączania napędu sekcji z wykorzystaniem sygnału GPS) i TC-GEO (zmienne dawkowanie według mapy aplikacyjnej).

Aby zapewnić komunikację drugiego terminala ISOBUS z siewnikiem ISOBUS, w ciągniku musi być zainstalowana wiązka ISOBUS InCab, nr kat. 10239036. Pierwszy terminal ISOBUS odpowiada Terminalowi ISOBUS zamontowanemu w kabinie ciągnika. W tym przypadku terminal ISOBUIS nr 1 będzie sterować rozłączaniem sekcji z wykorzystaniem sygnału GPS a terminal ISOBUS nr 2 będzie wyświetlać tylko oprogramowanie ISOBUS siewnika. Możliwe jest podłączenie anteny GPS do terminala ISOBUS nr 2 w celu korzystania z funkcji TC-SC (Section-Control: obsługa rozłączania napędu sekcji z wykorzystaniem sygnału GPS) i TC-GEO (zmienne dawkowanie według mapy aplikacyjnej).

Aby zapewnić komunikację podsiewacza czołowego ISOBUS oraz siewnika ISOBUS, wystarczy po prostu podłączyć przewody ISOBUS obu maszyn do gniazd ISOBUS: podsiewacz czołowy do gniazda ISOBUS z przodu ciągnika a siewnik do gniazda ISOBUS z tyłu ciągnika. W tym przypadku, oba oprogramowania ISOBUS będą obsługiwane przez ten sam terminal ISOBUS. Informacje o pozycji i prędkości jazdy siewnika można łączyć, aby ułatwić korzystanie z podsiewacza czołowego.

W celu zapewnienia komunikacji podsiewacza czołowego ISOBUS oraz siewnika ISOBUS z ciągnikiem, który nie jest wyposażony w instalację ISOBUS, należy zamontować: wiązkę ISOBUS przednią nr kat. 10230354, wiązkę ISOBUS tylną nr kat. 10230352, wiązkę « Front Heck » nr kat. 10230335. W tym przypadku, oba oprogramowania ISOBUS będą obsługiwane przez ten sam terminal ISOBUS. Informacje o pozycji i prędkości jazdy siewnika można łączyć, aby ułatwić korzystanie z podsiewacza czołowego.

W tym specyficznym przypadku, nie ma możliwości podłączenia przedniej wiązki Monosem ISOBUS do ciągnika już wyposażonego w gniazdo ISOBUS z tyłu. W celu zapewnienia komunikacji podsiewacza czołowego ISOBUS oraz siewnika ISOBUS, na ciągniku z gniazdem ISOBUS z tyłu należy zamontować:
wiązkę ISOBUS przednią nr kat. 10230354, wiązkę ISOBUS tylną nr kat. 10230352, wiązkę « Front Heck » nr kat. 10230335.